karty pracy

Jak rozwijać umiejętności matematyczne u przedszkolaków z autyzmem?

W poprzednich artykułach pisaliśmy o tym jak rozwijać umiejętności komunikacyjne u dzieci z autyzmem. Pisaliśmy o tym tutaj i tutaj. Dzisiaj chcemy pokazać przykład ćwiczenia rozwijającego umiejętności matematyczne.

Przedstawiamy kolejny pakiet kart pracy dla dzieci. Praca z cyframi to aktywność, którą lubi wiele dzieci z autyzmem. Pomoce swoją tematyką nawiązują do jesiennych dyni.

Karty dodatkowo pozwalają ćwiczyć wycinanie i przyklejanie a więc jednoczenie możemy doskonalić motorykę małą dziecka.W naszym punkcie przedszkolnym lubimy wykorzystywać pomoce, które pozwalają rozwijać więcej umiejętności podczas jednego zadania.

Od wydrukowanego arkusza należy odciąc pasek z dyniami. Następnie wyciąć i przykleić na pakę samochodu tyle dyń ile wskazuje cyfra znajdująca się w prawym górnym rogu kartki.

Jeżeli chcecie wykorzystać nasze karty do pracy z dziećmi z autyzmem możecie także z załączonych niżej kart wykonać album aktywności. Wystarczy, że wydrukowaną ciężarówkę zalaminujecie a następnie przyczepicie rzepy do dyni i na pace samochodu.

W przedszkolach dla dzieci z autyzmem jak i w domach albumy aktywności mogą być wykorzystywane jako formy organizacji czasu wolnego dziecka.

Życzymy udanej pracy i zabawy!