Autyzm Warszawa – Bezpłatna Terapia

Jesteś Rodzicem dziecka ze spektrum autyzmu? Szukasz w Warszawie miejsca, które zapewni mu bezpłatną terapię? Dobrze trafiłeś! Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc! Fundacja Autismo pozwoli Ci zrozumieć świat swojego dziecka, nauczy Cię jak się z nim komunikować i udzielać wsparcia. Jesteśmy nastawieni na intensywne wspieranie rozwoju dziecka w każdym obszarze jego funkcjonowania. Zapewniamy dzieciom terapię umiejętności poznawczych, motorycznych, komunikacyjnych, społecznych oraz dbamy o ich zdrowie. Fundacja zwraca bardzo dużą uwagę na ścisłą współpracę i edukację Rodziców naszych wychowanków.  Wierzymy, że jedynie spójność działań całego zespołu terapeutycznego oraz osób z najbliższego otoczenia dziecka, gwarantuje skuteczne oddziaływania terapeutyczne. Każda Rodzina objęta opieką Fundacji ma u nas swojego konsultanta ds. terapii, który kordynuuje pracę wszystkich osób pracujących z dzieckiem.

 

Nasz interdyscyplinarny zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu to osoby pełne pasji, zaangażowania i profesjonalizmu. Autyzm jest nam bardzo dobrze znany zarówno w teorii jak i w praktyce. Pragniemy, aby Rodziny objęte naszą opieką znalazły wsparcie i czuły akceptację. Udostępniamy wiedzę i narzędzia, które umożliwiają dołączenie dziecka do edukacji w grupie integracyjnej czy placówce masowej. 

 

Rodziny dzieci z autyzmem będące pod naszą opieką uczestniczą w grupie wsparcia z warsztatami tematycznymi, gdzie mogą się dowiedzieć:

co to jest autyzm,

jakie są objawy autyzmu,

jak dopasować terapię do dziecka z autyzmem,

jak współpracować z placówką w procesie terapii dziecka z autyzmem,

jak rozwiązywać trudności wychowawcze związane z opieką nad dzieckiem z autyzmem,

oraz wiele innych cennych informacji, o których możesz przeczytać w zakładce "grupa wsparcia".

 

Organizujemy warsztaty dla rodziców i prowadzimy terapię dla dzieci. Fundacja prowadzi terapeutyczny punkt przedszkolny. Więcej informacji na temat naszego Punktu Przedszkolnego dla dzieci z autyzmem znajdziesz tutaj. Czymś co bez wątpienia nas wyróżnia jest fakt, że wychowankowie naszego punktu przedszkolnego każdego dnia uczestniczą w zajęciach logopedycznych. Zapozanaj się z obszernym programem terapii dostępnym tutaj. Zapraszamy do kontaktu wszystkie rodziny potrzebujące wsparcia. Dla każdego dziecka z autyzmem opracowywujemy indywidualną ścieżkę terapii, którą szczegółowo omawiamy z rodzicami. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *